KKK | Võrdleja.ee

Iga laenuandja menetleb taotlusi individuaalselt ja saadab pakkumise vastavalt oma laenutingimustele. Kui pank arvutab välja intressimäära, tehakse seda lähtudes kliendi taotlusest ja krediidiskoorist. Kahjuks pole meil võimalust laenuandjate pakutavaid laenutingimusi ja intressimäärasid ennustada ega mõjutada.

Meie veebilehe kaudu on võimalik praegu taotleda 1 000 – 15 000€ suurust laenu. See, kui palju laenuandja tegelikult laenu on valmis pakkuma, sõltub tema hinnangust kliendi maksevõimele, lähtudes konkreetsest olukorrast. Pangad pakuvad sageli ka erinevaid laenutooteid, mille tingimused ja summad võivad olla erinevad

Pank menetleb taotluse lõpuni kohe, kui kõik vajalikud kinnitused ja lisadokumendid on kätte saadud ja heaks kiidetud. Töötlemisaeg, mida erinevad pangad laenu väljamaksmiseks kulutavad, võib erineda, kuid tavaliselt kantakse raha kontole mõne tunni kuni mõne pangapäeva (tööpäeva) jooksul.

Paraku ei väljasta pangad laene, kui kliendi maksekäitumine pole korras. Teavet maksekäitumise kohta kogub ja kontrollib laenuandja tavaliselt automaatselt.

Meie veebilehel on võimalik valida laenuperiood ehk tagasimakse periood vahemikus 1-84 kuud. Tagasimakse periood mõjutab laenu igakuise osamakse suurust. Mida pikema tagasimakse perioodi valite, seda väiksemad on igakuised osamaksed. Teiselt poolt tuleks arvestada, et pikaajaliste laenude intressimäär võib olla kõrgem. Sobiva tagasimakseperioodi leiate meie veebilehel laenukalkulaatori abil. Laenuandjad võivad pakkuda ka teistsugust laenusummat ja teistsugust laenuperioodi, kui algselt taotlesite.

Sul on võimalik teha lisamakseid või maksta kogu laen kokkulepitust kiiremini tagasi. Tavaliselt lisakulusid ei teki ja maksad intressi ainult selle aja eest, mille jooksul laen oli väljastatud.

Tarbimislaen on erinevate kulutuste katteks mõeldud ilma tagatiseta laen. Meie veebilehe kaudu saad kiiresti võrrelda laenupakkumisi ja valida endale soodsaim.

Tagatiseta laen tähendab, et laenu tagasimaksmise garanteerimiseks ei ole vaja oma vara tagatiseks anda. Enamik tarbimislaene on tavaliselt tagatiseta laenud. Laenuandjad hindavad laenuotsuse tegemisel taotleja üldist finantsolukorda ja maksevõimet.

Laenuotsusega kinnitavad laenuandjad, kas nad soovivad laenu anda või mitte. Finantsettevõtted teevad kliendisuhte osas otsused taotlejalt saadud teabe ja selle analüüsi põhjal. Laenuotsus võib olla kas positiivne või negatiivne. Laenuandjad võivad teha positiivse otsuse, kuid vähenda taotlusega võrreldes pakutavat laenusummat või lühendanud taotletud tagasimaksete perioodi.

Intressimäär on tasu määr laenuandjale laenu kasutamise eest. Intressimäär sõltub nii pangast kui ka taotlejast, lisaks mõjutavad intressimäära ka laenu suurus ja tagasimakseperiood.

Laenu kogumaksumus koosneb lisaks intressidele ka muudest laenukuludest. Intress on tavaliselt kõige olulisem osa laenu maksumusest. Lisaks võivad laenu muud kulud hõlmata näiteks lepingutasu või igakuist haldustasu. Kulud on laenutoodete lõikes erinevad, seega on mõistlik võrrelda erinevate laenude puhul lisaks intressimäärale ka kogukulude määra ehk krediidikulukuse määra. Krediidikulukuse määr sisaldab lisaks intressimäärale ka muid laenu kulusid. Seetõttu kuvatakse meie veebilehel iga laenupakkumise juures ka krediikulukuse määr. Nii saad hõlpsasti võrrelda erinevaid pakkumisi ja teha rahaliselt aruka valiku.